Ana Sayfa » Yerel Haberler » Dokuz köy konağı yapılacak

Dokuz köy konağı yapılacak

İlçemize bağlı Yenikuşak Köyü, Hasköy, Hamzalar Köyü, Eskitaş Köyü, Taşlıçay (Havayik) Köyü, Çaybaşı Köyü, Büyükbejyan Köyü, Oluklu Köyü Yolçatı Mezrası ile Dumlu Köylerine İl Özel İdaresince Köy Konağı yapılacaktır.

 
 
Dokuz  köy  konağı yapılacak

 lçemize bağlı Yenikuşak Köyü, Hasköy, Hamzalar Köyü, Eskitaş Köyü, Taşlıçay (Havayik) Köyü, Çaybaşı Köyü, Büyükbejyan Köyü, Oluklu Köyü Yolçatı Mezrası ile Dumlu Köylerine İl Özel İdaresince Köy Konağı yapılacaktır.

2018 yılı yatırım programı kapsamında 9 adet Köy Konağı yapım işinin ihalesi Kahta Köylere Hizmet Götürme Birliğince gerçekleştirildi.

Adıyaman il Özel İdaresince, İlçemize bağlı 9 Köy yerleşim yerine kazandırılan Köy Konakları için Köylere Hizmet Götürme Birliğine KDV dâhil toplam 1.704.590,00 TL ödenek tahsis edilmiştir. Aktarılan ödenek ile Köy Konaklarının ihaleleri yapılmıştır.

Yapılacak olan Köy Konakları, vatandaşların ihtiyaçlarını karşılayacak kadar geniş, modern ve hızlı bir şekilde inşa edilecektir.

Kahta Köylere Hizmet Götürme Birliğince yaptırılacak olan köy konakları aynı zamanda taziye evi olarak kullanılacak, köy halkının her türlü sosyal ve kültürel faaliyetlerinde hizmet verecektir.

Konu ile ilgili açıklama yapan Kaymakam Ahmet Gazi Kaya, “Kaymakamlık olarak özellikle kırsal kesimde yaşayan vatandaşlarımıza birçok alanda hizmetler vererek, vatandaşlarımızın en iyi hizmetlerden yararlanabilmesi için çalışmalarımızı hız kesmeden sürdüreceğiz. Adıyaman İl Özel İdaresi tarafından İlçemize bağlı dokuz adet yerleşim yerine Köy Konağı kazandırıldı. İlçemize yapılan ve yapılması planlanan bu ve benzeri yatırımların vatandaşlarımıza şimdiden hayırlı olmasını diliyorum.

Yatırım projelerinin hayata geçirilmesinde büyük katkı sağlayan başta Sayın Valimiz Nurullah Naci KALKANCI' ya, büyük emek sarf eden ve yapım çalışmalarını yakinen takip eden TBMM Başkanvekili Sayın Ahmet AYDIN’ a, Adıyaman Milletvekillerine, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Av. Sami IŞIK’a, İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Can ERDOĞAN’a, İl Genel Meclis Üyeleri Mehmet KAYA, Mustafa KAVAK, Sırrı KÖSE ile Abuzer YALVAÇ'a, İlçe Özel İdare Müdürü Mehmet CAN’a ve çalışmalarımızda gayret gösteren tüm kamu kurumlarındaki müdürlerimize ve personellere teşekkür ediyorum. Köylerimizde yaşayan vatandaşlarımıza Köy Konaklarının hayırlı olmasını diliyorum.’ dedi. 
 
23 Haziran 2018 Cumartesi 12:09
Okunma: 863
 
Yorumlar


Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler

Yazarlar
< >
 
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
 
 
Kurumsal

Okuyuculardan Gelen Haber

Yaşam

Kahta Emlak

Gündem

Teknoloji

Siyaset

Kültür-Sanat

Dünya

Son Dakika

Ekonomi

Spor

Yerel Haberler

Sağlık

Özel Haberler

Medya

Eğitim

Yukarı Çık