Ana Sayfa » Spor » Kahtalı Sporcular Türkiye Finalinde

Kahtalı Sporcular Türkiye Finalinde

Adıyaman’ı temsil eden Kahta Gazi ortaokulu takımı bölge ikincisi olarak Türkiye finaline kaldı.

 
 
Kahtalı Sporcular Türkiye Finalinde

 

19 ilin katılımı ile Elazığ’da yapılan ve Ordu ilinin birinci olduğu oryantiring küçük kızlar bölge yarışmasında Adıyaman’ı temsil eden Kahta Gazi ortaokulu takımı bölge ikincisi olarak Türkiye finaline kaldı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafında düzenlenen 2017-2018 eğitim öğretim yılı okullar arası harita yardımıyla yön bulmayı içeren, zamana karşı yapılan bir spor olan Oryantiring bölge yarışması 19 ilin katılımı ile Elazığ’da yapıldı.

Bölge yarışmasına Adıyaman, Batman, Bitlis, Diyarbakır, Elazığ, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Kahramanmaraş, Malatya, Ordu, Rize, Samsun, Siirt, Sivas, Şanlıurfa, Şırnak, Trabzon ve Van’dan yarışmacılar katıldı.

Gazi ortaokulu, yarışmaya Elif Bozkurt, İrem Ravzan Doğan, Zeynep Şevval Deniz, Büşra Eroğlu ve Yasemin Sağtekin ile katıldı.

Çekişmeli geçen oryantiring bölge yarışmasında küçük kızlarda Ordu Başöğretmen ortaokulu birinci, Adıyaman’ı temsil eden Kahta ilçesi Gazi ortaokulu bölge ikincisi oldu. Türkiye finaline kalarak Adıyaman ve Kahta’nın sesini duyuran Gazi ortaokulunun Müdürü İbrahim Sandal ve antrenör öğretmenler H.Mustafa Akgül ile Ali Sağtekin Türkiye Finallerinde de dereceye girmeyi beklediklerini belirtti.


 
 
7 Mayıs 2018 Pazartesi 12:39
Okunma: 1347
 
Yorumlar


Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler

Yazarlar
< >
 
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
 
 
Kurumsal

Okuyuculardan Gelen Haber

Yaşam

Kahta Emlak

Gündem

Teknoloji

Siyaset

Kültür-Sanat

Dünya

Son Dakika

Ekonomi

Spor

Yerel Haberler

Sağlık

Özel Haberler

Medya

Eğitim

Yukarı Çık