Ana Sayfa » Sağlık » Röntgen Personelinin Darp Edilmesine Tepki

Röntgen Personelinin Darp Edilmesine Tepki

Sağlık Sen Şube Başkanı Yasin Barutçu, Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesinde röntgen teknikerinin darp edilmesine tepki gösterdi.

 
 
Röntgen Personelinin Darp Edilmesine Tepki

 

Sağlık Sen Şube Başkanı Yasin Barutçu, Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesinde röntgen teknikerinin darp edilmesine tepki gösterdi.

Barutçu, yaptığı açıklamada, "sağlık çalışanlarının görevlerini yapmasına engel olan, moral ve motivasyonlarını bozan şiddet, sağlıkta en büyük sorun olmaya devam ediyor. Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Radyoloji birimde görevli Röntgen Teknikeri arkadaşımız hasta ve hasta yakınları tarafından fiziki saldırıya uğrayıp, darpedilmiştir.Yaşanan bu şiddet olayını kınıyor, lanetliyor ve asla kabul etmiyoruz"dedi.
"İnsanların hayatlarını kurtarmak için büyük fedakarlıklarla, gece gündüz demeden gayret gösteren sağlık çalışanlarımıza böyle bir davranışın sergilenmesi, kesinlikle yanlış ve olmaması gereken bir olaydır" diyen Barutçu, şunları kaydetti:

"Şiddet asla bir hak ve çözüm yöntemi olamaz. Bu bakımdan vatandaşlarımız bir kez daha düşünmeli, sağduyulu hareket etmeli, sağlık çalışanlarımızın fedakarlıklarını görmeli ve bu şiddet olaylarından artık vazgeçmelidir. Sağlık Çalışanlarının temsilcisi ve yetkili sendikası Sağlık-Sen olarak, Röntgen Teknikeri arkadaşımıza geçmiş olsun diyor, her zaman sağlık çalışanlarımızın yanında olduğumuzu ve her türlü hukuki yardıma hazır olduğumuzu belirtmek istiyoruz. Bu şiddet olayından dolayı üzüntü duyduğumuzu ve rahatsız olduğumuzu bildiriyor, böyle bir olayın bir daha asla yaşanmamasını ve sağlıkta şiddetin tamamen son bulmasını temenni ediyoruz"

 


 
 
5 Nisan 2018 Perşembe 17:22
Okunma: 1543
 
Yorumlar


Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler

Yazarlar
< >
 
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
 
 
Kurumsal

Okuyuculardan Gelen Haber

Yaşam

Kahta Emlak

Gündem

Teknoloji

Siyaset

Kültür-Sanat

Dünya

Son Dakika

Ekonomi

Spor

Yerel Haberler

Sağlık

Özel Haberler

Medya

Eğitim

Yukarı Çık